środa, 21 grudnia 2016

Twarzą w twarz z Japonią #10 - Japońskie rekordy Guinessa

Ostatnio była muzyka, przekroczenie progu dorosłości teraz czas na rekordy! Od tych "normalnych", po dziwnawe.


1. W Japonii złożono największego żurawia origami. Rozpiętość jego skrzydeł to 81,94 metra, a wykonało go 800 członków japońskiej organizacji charytatywnej. Żuraw powstał z arkusza papieru o wymiarach 100 m x 100 m, a przygotowano go ze sklejonych taśmą kartek A4.
2. Kiyoshi Kimura kupił tuńczyka za 1,76 miliona dolarów (5,4 miliona złotych), co ustanowiło rekord najdrożej sprzedanego tuńczyka. Ryba ważyła 222 kg, czyli mniej więcej tyle, ile trzech dorosłych mężczyzn.
3. 22 marca 2010 roku 25 instruktorów oraz 159 uczniów ustanowiło rekord najdłuższej kolejki narciarzy. Celem organizatorów było promowanie narciarstwa wśród dzieci.
4. Skoro Japonia to i sushi. W japońskiej restauracji Umewaka zaserwowano największe sushi na świecie. Porcja ważyła 6 kg i miała 25 cm średnicy. 
5. Skoczek narciarski - Noriaki Kasai uzyskał tytuł sportowca o największej ilości udziałów w w konkursie Pucharu Świata. Brał w nim udział 12 razy. Kasai pobił również rekord największej ilości startów indywidualnych w konkursie Pucharu Świata. Jest on również najstarszym skoczkiem, który znalazł się na olimpijskim podium oraz najstarszym zwycięzcą Pucharu Świata. Kasai może się również pochwalić największą ilością udziałów w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.


6. Asaka Kanda ustanowiła rekord posiadania największej ilości rzeczy z motywem Hello Kitty. Ma ich łącznie 4 519. Ma ona w kolekcji niepowtarzające się misie, breloczki, kosmetyki patelnie a nawet deskę sedesową!
7. W ramach akcji promowania Pocky, ułożono największy obraz z ciastek. Ilustracja liczyła łącznie 1 307 208 sztuk tych przysmaków, a układano ją 2 dni.
8. 1 kwietnia zeszłego roku zmarła Misao Okawa, która była najstarszą kobietą świata. Żyła 117 lat i 27 dni. Według niej przepisem na długie życie było jedzenie sushi oraz wysypianie się.
9. 1600 kilometrów na wschód od Japonii, ukryty pod wodami Oceanu Spokojnego, leży największy do tej pory odnaleziony wulkan na Ziemi. Tamu Massif został odkryty przez naukowców z Uniwersytetu w Houston. Wulkan ma 4 kilometry wysokości, a obszar jaki zajmuje jest porównywalny do powierzchni Polski. Tamu Massif jest jednocześnie drugim co do wielkości wulkanem Układu Słonecznego.
10. Chooo-San jest autorką najstraszniejszego makijażu. Dodatkowa para oczu lub ust, zamek na plecach to tylko mała część jej twórczości. Ale trzeba przyznać, że jest to kawał dobrej roboty.11. Drukarnia Toppan Printing wydrukowała najmniejsza książkę świata. Jest ona wielkości oczka w igle. Ma 22 strony i nosi tytuł Shiki no Kusabana (Kwiaty i pory roku). To miniaturowe dzieło zawiera ilustracje oraz nazwy japońskich kwiatów. Strony mają 0,75 milimetra długości, a szerokość liter nie przekracza 0,01 milimetra.
12. 13 lipca 2010 roku ustanowiono rekord największej parady samochodów Honda. 3,5 kilometrową trasę przejechało 569 samochodów tej marki.
13. Znowu origami. Największa mozaika z lilii wodnych origami zajmuje 512 m² i znajdują się w niej 52 tysiące lilii.


14. Studenci z Tokio przygotowali najdłuższą na świecie roladę z kremem. Mierzyła 130,68 m długości. Przygotowano ją z 54 kg mąki, 43 kg cukru oraz z 2682 jajek. Dekorację zrobiono ze 100 kg bitej śmietany oraz 10 kg cukru.
15. Kolejka górska Takabisha ustanowiła rekord Guinessa, jako najbardziej stroma kolejka górska na świecie. Trasa trwa 112 sekund, a jej punkt krytyczny to nachylenie pod kątem 121 stopni, ciągnące się przez 3,4 metry. Największa wysokość jaką osiągają wagoniki to 43 metry. Kto by wsiadł?

1 komentarz:

  1. Zepsułbym sobie mój dawno zepsuty wzrok, gdybym przeczytał tą książkę o kwiatach.
    4591 rzeczy z Hello Kitty? Powiem to mojej katechetce, uzna ją za zuo wcielone.
    A z kolei, żurawie z papieru są fajne.Sam kiedyś próbowałem robić, ale czego można się spodziewać po osobie, która nawet nie potrafi zrobić samolotu z papieru? Krótko mówiąc - nie wyszło.

    OdpowiedzUsuń

-Dziękuję za każdy komentarz oraz obserwację. To baardzo motywuje :D
-Zostaw link do swojego bloga! Chętnie wejdę.