czwartek, 26 maja 2016

Angel Beats!

Witam wszystkich serdecznie!
Być może ktoś się domyślił przychodzę do Was dzisiaj z kolejną recenzją. Tym razem będzie to recenzja anime-Angel Beats! Przejdźmy do sedna.
Angel Beats oglądałam już jakiś czas temu więc mogą być drobne niedociągnięcia, pomyłki ale to taki szczególik.
Gdy zaczynałam to oglądać miałam mieszane uczucia. Z jednej strony, gdy przeczytałam krótki opis nie wydało mi się to specjalnie ciekawe, a za to z drugiej strony słyszałam wiele pozytywnych opinii o tym anime. Koniec końców-obejrzałam je w niecałe dwa dni. Na początku faktycznie trochę mnie nudziło ale odcinek za odcinkiem, stawało się coraz ciekawsze. Były momenty lepsze-gorsze,smutniejsze-weselsze, a anime stało się naprawdę ciekawe! Szczerze. To było pierwsze anime, na którym łza nie tylko mi się zakręciła w oku, a to oko opuściła. Ale to nie jest jedynie wyciskacz łez ze smutku, lecz również ze śmiechu. Ja śmiałam się właściwie przy każdej, chociażby drobnej sprzeczce Yui i Hinaty lub gdy Takamatsu musiał trochę ''polatać''.  Ogólnie anime moim ulubionym nie jest ale i tak myślę o nim bardzo pozytywnie. Ode mnie ma 9,5/10 gwiazdek. 
Tak jak już pisałam fabuła z czasem stawała się ciekawsza, a bohaterowie są naprawdę fajnie obmyślenie i całość stworzyła naprawdę fajny efekt. Jeszcze co do bohaterów, to trochę ich było i do końca ich imiona mi się myliły XD Cała oprawa graficzna i muzyczna jest bardzo ładnie zrobiona. Co do openingu, to na początku nie za bardzo za nim przepadałam ale z czasem zaczął mi się podobać. Natomiast ending od początku bardzo mi się podobał. Anime ma tylko 13 odcinków więc chyba jednym z krótszych.
♥♥♥
Koniec moich odczuć, teraz trochę opisu postaci i fabuły.
Akcja Angel Beats rozgrywa się w życiu po śmierci. Cała fabuła ciągnie się za Otonashim, który po śmierci stracił wszystkie wspomnienia odnośnie swojego życia. Zostaje on przeniesiony do szkoły, która zawieszona jest między ziemią, a niebem. Uczniowie uczęszczający tam mają pozbyć się wszelkich tęsknot i przywiązania do swojego poprzedniego życia, aby w spokoju mogli odejść do nieba. Otonashi spotyka tam dziewczynę o imieniu Yurippe (w skrócie Yuri), która zachęca go, aby dołączył do jej organizacji SSS-Shinda Sekai Sensen (Pozagrobowy Front Wojenny), która buntuje się przeciw Bogu. Szkolna rada uczniowska i jej przewodnicząca anioł Tenshi, mają za zadanie utrzymanie w szkole status quo, a tym samym walczyć przeciwko SSS.
Yurippe (Yuri) Nakamura-Jest ona główną bohaterką Angel Beats oraz założycielką i jednocześnie liderką SSS. Yuri jest średniego wzrostu zielonooką dziewczyną z fioletowo-różowymi włosami. Gdy założyła SSS rozkazała wszystkim członkom (w tym sobie) nosić specjalne mundurki przypominające strój marynarza. Zwykle ma na głowie opaskę z zieloną wstążką po prawej stronie. Dla odmiany, przed omówieniem planu akcji zakłada biały beret. Yuri jest charyzmatycznym liderem. Jej zdolność do zachowania spokoju nawet w trudnych sytuacjach oraz determinacja wywołuje szacunek u innych członków organizacji. Jest bardzo inteligentna, potrafi zrozumieć sytuację i podjąć odpowiednią decyzję. Nie boi się dokonywać poświęceń, które zwykle łączą się ze ''śmiercią'' (gdy obejrzysz dowiesz się dlaczego to właściwie śmiercią nie jest) swoich towarzyszy. Mimo to Yurippe czuje się odpowiedzialna za ich życie.
Otonashi Yuzuru-Drugi główny bohater Angel Beats. Po straceniu pamięci w wypadku uważa, że jego życie nie ma sensu. Wszystko zaczyna się zmieniać w miarę postępów historii. Z całego SSS Otonashi jest jedynym, który próbuje zrozumieć Tenshi (Kanade).
SPOILER
W odcinku 7 Naoi jest poproszony przez Yuri, aby go zahipnotyzował. Miało to pomóc Otonashiemu w odzyskaniu wspomnień. Okazuje się, że Otonashi miał bardzo chorą, młodszą siostrę, która była jego jedynym powodem do życia. Po jej śmierci Otonashi postanawia zostać lekarzem, aby leczyć innych, którzy są chorzy jak jego siostra. Podczas, gdy jechał pociągiem, aby zdać egzamin, pojazd wykoleił się. Pasażerowie tego pociągu zostali uwięzieni w tunelu, którego wyjście i wejście zostało odgrodzone gruzem. Otonashi wydostaje z pociągu kogo tylko się da, zbiera zapasy jedzenia i wody i przekonuje wszystkich, aby cierpliwie czekali na pomoc. Po 7 dniach dowiadują się, że pomoc jest w drodze. Kilka minut przed utratą nadziei Otonashi podpisuje zgodę do przeszczepu swoich narządów potrzebującym. Tym samym inspiruje resztę ludzi znajdujących się w ''pułapce'', aby zrobili to samo. Otonashi umiera dosłownie 5 sekund przed przybyciem pomocy.
KONIEC SPOILERA

Kanade (Tenshi) Tachibana-Trzecia główna bohaterka Angel Beats. Jej ulubionym jedzeniem jest Mapo Tofu. Tenshi ma wiele umiejętności samoobrony do dyspozycji:
-Hand Sonic-wywołuje ostrza z jednej lub z obu dłoni. Ostrza są zdolne do przecięcia nawet stali. Hand sonic ma kilka wersji:
*wersja 1: regularny kształt, przypominający miecz
*wersja 2:  dłuższa wersja od poprzedniej, o zakrzywionym kształcie diamentu na czubku
*wersja 3: w tradycyjnym kształcie Sai
*wersja 4: ostrza zmieniają się w coś na kształt kwiatu lotosu. Tenshi przyznaje, że stworzyła tę wersję, aby jej broń była ''ładniejsza''.
*wersja 5: jest to najnowsza wersja. Są to w zasadzie kleszcze zabezpieczone na ramieniu. Kanade stworzyła tą wersję po radzie Otonashiego.
-Distortion-''odbija'' kule bądź inne pociski zdala od jej ciała.
-Delay-tworzy coś na kształt ''poświaty''. Delay jest skuteczny w unikaniu ataków przeciwnika, a wręcz mylenia go. 
-Harmonics-tworzy klon Kanade, która jest właściwie identyczna oprócz krwistoczerwonych oczu. Klony stworzone w ten sposób mają własną świadomość. Klony potrafią się buntować.
-Absorb-jest to ''ukryta zdolność''. Pozwala ona na reintegrację klonów, do ciała oryginału. Stwarza to jednak pewne zagrożenie. Komenda ta została stworzona przez Yuri, jako metoda radzenia sobie z klonami.
-Howling-emituje wysokiej częstotliwości fale dźwiękowe.
-Angel Wings-są to po prostu skrzydła pojawiające się na plecach Kanade. 
-Energy Blast-wytwarza niebieski wybuch. Jest tak potężny, że może pokonać cienie
Tenshi to pseudonim nadany przez SSS, natomiast jej imię oznacza ''anioł''. Właściwie przez całe anime Kanade rywalizuje z Yuri.

Chaa-postać drugoplanowa.Członek Gildii. Dostarcza broń, którą wykorzystuje SSS. Mimo, iż Chaa wygląda na starszego je w tym samym wieku co Otonashi i reszta uczęszczających do pośmiertnej szkoły. 
Hisako-kolejna postać drugoplanowa. Jest współzałożycielką zespołu Girls Dead Monsters (GirlDeMo) wraz z Iwasawą. Hisako jest gitarzystką zespołu. Jest inteligentna i energiczna. 


Hitomi-koleżanka z klasy Yuri w jej świecie marzeń (odcinek 12)


Mysterious Boy-lub jak ja go nazywam ''Pan Tajemniczy, który pojawił się spod ziemi''. Pojawia się jeden raz w odcinku 12. Jak dla mnie jest podobny do Naoiego lub może trochę do Hinaty.
SPOILER
To on ukradł komputery z laboratorium. Konfrontował Yuri, dając je szansę dokonania ważnego wyboru.
KONIEC SPOILERA
T.K-jest to dosyć tajemnicza postać. Lubi wykorzystywać bezsensowne (dla danego momentu) zwroty angielskie, chociaż nie włada nim biegle. Nie raz ratował swój zespół. Jego mocną stroną jest taniec, a stwierdzenie ''tanecznym krokiem przejść przez życie'' jest chyba dla niego stworzone. Jego prawdziwa tożsamość jest nieznana. Dlatego też otrzymał pseudonim ''T.K''. Niektórzy sugerują, że przed śmiercią był Amerykaninem. Często wypowiada ''I kiss you!''Yui-uwielbia grać na gitarze. Jest członkiem GirlsDeMo. Jest pełna życia i angażuje się w życie zespołu. 
SPOILER
Po zniknięciu Iwasawy w odcinku 3, Yui przekonuje inne członkinie zespołu, aby została liderką zespołu. Potem przejmuje grę na gitarze i wokal. Główny nacisk na Yui był w 10 odcinku. Otonashi postanowił, że to ona zniknie jako pierwsza w planie jego i Kanade, aby pomóc każdemu się ''spełnić'' i przeżyć normalną młodość. Gdy Otonashi szukał więcej informacji o Yui, okazuje się, że miała wypadek samochodowy i była sparaliżowana od szyi w dół. Yui zapytana co jeszcze by chciała zrobić odpowiedziała, że chciałaby wykonać jeszcze German Suplex, minąć 5 osób i strzelić do bramki oraz zaliczyć home run grając w baseball. Gdy zrobiła to wszystko i nie zniknęła Otonashi zapytał ją jeszcze raz co by chciała zrobić, a ta odpowiedziała, że chciałaby się ożenić. W tej scenie nagle pojawia się Hinata i oznajmia, że się z nią ożeni. Wiedząc o tym, szczęśliwa Yui akceptuje swój los i znika.
KONIEC SPOILERA 

Fujimaki-jest maniakiem walk. Ma snobistyczne podejście, a rozpoczynanie walk jest w jego krwi. Właściwie zawsze nosi katanę w drewnianej pochwie. Fujimaki nie umie pływać. Mówi się, że ludzie zapomnieli by o nim, gdyby zniknął.


Hinata Hideki-każdy lubi go za jego dobroć. Niektóre sytuacje z nim są rodem z komedii, a część scen jest zboczonych. Zawsze starał się ocalić swoich towarzyszy. Hinata jest pomocny.

Igarashi-młody mężczyzna, który był uwięziony razem z Otonashim i zaprzyjaźnił się z nim.
Miyuki Irie-lubi opowieści o duchach. Jest słodka i z wszystkiego cieszy się najbardziej jak się da. Gra na perkusji w GirlsDeMo. 

Iwasawa Masami-jest utalentowaną wokalistką i gra na gitarze. To ona założyła GirlsDeMo razem z jej najlepszą przyjaciółką Hisako. Pisze piosenki i komponuje muzykę dla zespołu. Iwasawa jest piękna i ma ciepłe serce.
SPOILER
W odcinku 3 poznajemy przeszłość Iwasawy. Okazuje się, że mieszkała w rodzinie, w której jej mama i tata ciągle się kłócili, a nawet bili. To doprowadziło ją do strachu, trzymała wszystko w sobie, stała się samotna i zamknęła się przed światem. Do dnia, w którym usłyszała piosenkę Sad Machine i również postanowiła zajmować się muzyką. Zmarła przez udar mózgu, który sparaliżował jej ciało.
KONIEC SPOILERAMatsusita-jest ekspertem w judo. Jest dobrze zbudowany i ma wąskie oczy. 

Naoi Ayato-vice prezes rady studentów. Stał się nim po zdegradowaniu Kanade. Naoi był synem słynnego garncarza. Zawsze żył w cieniu swojego utalentowanego brata. Jego brat zginął w wypadku. Po jego śmierci Naoi przeszedł rygorystyczne szkolenie, aby być jak brat. Naoi ''dołącza'' do frontu i nadal pełni funkcje wiceprezesa szkoły. 

Noda-jest samowystarczalnym chłopakiem, który realizuje strategie utworzone przez SSS. Nie słucha nikogo innego prócz Yuri. Jest adoratorem Yuri. Rywalizuje między Otonashim, a sobą. Jest kompletnym idiotą, a jego słabością jest edukacja. Nie boi się zabić lub skrzywdzić kogoś kto nie posłucha się Yuri. 
Ooyama-jest zwykłym chłopcem, który w przeciwieństwie do innych nie posiada żadnego specjalnego uprawnienia. Nie boi się walki. Przed dołączeniem do SSS był współlokatorem Hinaty.
Hatsune Otonashi-gdy okazało się, że jest ciężko chora Otonashi stał się jej opiekunem. Zawsze kupował jej mangi (po mimo skromnych dochodów z pracy) i dotrzymywał jej towarzystwa. Jednak jej choroba nie pozwala jej na wychodzenie na dwór. Jej ostatnia próba wyjścia na dwór miała na celu zobaczenie dekoracje poza szpitalem, w którym przebywała. Zmarła na plecach brata.


Saitou-jest członkiem Gildii. Jest biegły w połowach, a także w obsługiwaniu się bronią.

Shiori Sekine-razem z Miyuki są najlepszymi przyjaciółkami. Jest basistką. Jest utalentowana tak jak reszta członkiń zespołu. Shiina-jest samozwańczą ''kobiecą-ninja''. Walczy tradycyjnymi japońskimi broniami. Shiina do munduru zakłada długi, czarny szalik, który zasłania dolną część jej twarzy. Lubi słodkie rzeczy, zwłaszcza wypchane zwierzęta. Jest w stanie wyczuć kiedy nadchodzi niebezpieczeństwo. Jest bardzo surowa w swoim treningu. Jej trening polega przede wszystkim na balansowaniu różnymi przedmiotami na palcach. Potrafi balansować czymś, robiąc coś innego.

Takamatsu-jest bardzo opanowany i spokojny. Nie lubi zamieszania i unika kłopotów. Jego postać jest tajemnicza. W odcinku 5 okazuje się, że ma bardzo dobrze zbudowane ciało. 
SPOILER
W odcinku 11 zmienia się w NPC po ugryzieniu przez cień. W odcinku 13 wyzdrowiał z tego. 
KONIEC SPOILERA
Takeyama-super geniusz-haker. Woli być nazywany ''Christ''.


Yusa-dziewczyna z długimi blond włosami. Podobnie do większości części SSS nosi standardowy uniform grupy. Charakteryzuje się tym, że nosi słuchawkę z mikrofonem. Yusa jest obserwatorem podczas misji i przekazuje różne informacje, aby pomóc grupie. Jest spokojna i łagodna.


♥♥♥
Wpis wyszedł dosyć długi ale sądzę, że raz na jakiś czas taki nie zaszkodzi. Mam nadzieję, że kogoś zachęciłam do obejrzenia Angel Beats, bo naprawdę warto.
Wróciłam z zielonej szkoły. Byłam wypoczęta, teraz już nie, bo te kilka dni szkoły dało mi w kość XD Jak już o tym mowa to wpisy z zielonej szkoły niedługo się pojawią tam gdzie być miały tylko muszę jeszcze z dziewczynami coś pouzgadniać.
Do napisania!
Little Psycho

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

-Dziękuję za każdy komentarz oraz obserwację. To baardzo motywuje :D
-Zostaw link do swojego bloga! Chętnie wejdę.